Депутати Європейського парламенту підтримали рішення про виділення Україні 35 мільярдів євро | УНН
Комітет з міжнародної торгівлі Європейського парламенту схвалив пакет фінансової підтримки для України в розмірі 35 мільярдів євро. Цей внесок Європейського Союзу є частиною ініціативи Великої сімки, яка передбачає загальну допомогу Україні на суму 50 мільярдів доларів для вирішення її термінових потреб.
Члени Європейського парламенту, відповідальні за торгові питання, затвердили комплекс фінансової підтримки для України, що передбачає спеціальну макрофінансову допомогу (МФД) у розмірі до 35 мільярдів євро.
Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу комітету з торгівлі.
У понеділок парламентарі Європейського парламенту в Комітеті з питань торгівлі ухвалили рішення про надання Україні фінансової допомоги у вигляді позики до 35 мільярдів євро, що є частиною зусиль ЄС в рамках ініціативи G7.
Комітет, що займається питаннями торгівлі, ухвалив рішення, проголосувавши 31 голосом "за", 4 "проти" та не отримавши жодного голосу "утримався", підтримавши ініціативу Комісії про надання Україні виняткового макрофінансового кредиту (МФД) на суму до 35 мільярдів євро.
Цей внесок Європейського Союзу в межах ініціативи G7 становить до 50 мільярдів доларів США (приблизно 45 мільярдів євро) і спрямований на задоволення термінових фінансових потреб України в умовах жорстокої агресії з боку Росії.
Альтернатива
Euronews інформувало, що держави Європейського Союзу схвалили унікальний проект, що передбачає надання кредиту в обсязі 35 мільярдів євро для підтримки української економіки, яка зазнала серйозних збитків через війну. Цей кредит буде забезпечено за рахунок заморожених активів Центрального банку Російської Федерації.
Додамо може бути переформульовано як "Включимо" або "Додамо до".
Згідно з планом G7, непередбачений прибуток, отриманий від активів, буде використано для поступового погашення суми грошей, яку кожен союзник позичить Україні. Якщо цей прибуток більше не буде доступний, Заходу доведеться платити за рахунками.
Початково планувалося, що Європейський Союз та Сполучені Штати внесуть по 18 мільярдів євро (20 мільярдів доларів) кожен у кредит, однак невизначеність з боку Вашингтона змусила Брюссель суттєво підвищити свою частку до 35 мільярдів євро.
Доля внеску блоку може зменшитися, якщо США, Канада, Велика Британія та Японія в результаті зможуть надати суттєвіші зобов'язання. Також Австралія, яка не є членом G7, може сприяти цьому процесу.