Фальшиві відомості про те, що уряд штату Пенсільванія впливав на українських виборців.
Перед президентськими виборами в США російські медіа почали поширювати інформацію про те, що уряд штату Пенсільванія нібито примушує виборців з української громади голосувати за Камалу Гарріс замість Дональда Трампа. Згідно з цими заявами, у разі відмови уряд Пенсільванії може зупинити фінансування церкви "Тризуб" та інших українських ініціатив. У своїх повідомленнях пропагандисти посилалися на відео, яке, як стверджується, було випущене американським виданням PennLive, де лідер української громади нібито робив подібні заяви.
Насправді ця інформація є неправдою. Про це повідомляє проєкт VoxCheck. PennLive не розміщувало такого відео ані на своєму офіційному веб-сайті, ані на сторінках у Facebook, X або Instagram.
Слід зазначити, що штат Пенсільванія дійсно відрізняється однією з найбільших українських діаспор у США — щонайменше 112 тисяч українців, а також розгалуженою мережею українських церков. Однак, дослідження відкритих джерел, включаючи американські ЗМІ та Google Maps, виявило, що в Пенсільванії відсутня церква з назвою "Тризуб".
Цим фейком росіяни прагнуть заявити, що українців у Пенсільванії нібито шантажували й, по суті, не залишали вибору, за кого голосувати. Водночас уже відомо, що в штаті Пенсільванія переміг Трамп, отримавши таким чином аж 19 електоральних голосів.
Раніше ми обговорювали фальшивий відеоматеріал, в якому стверджується, що вибори в США стали основною ціллю "української дезінформаційної акції".