Шлях із жовтої цегли на дні Тихого океану: відкриття науковців.


Насправді, це стародавнє пересохле дно водойми.

У 2022 році група вчених, що досліджувала глибоководний хребет на північ від Гавайських островів, зробила вражаюче відкриття. На дні Тихого океану їм вдалося виявити структуру, яка нагадувала жовту цегляну дорогу. Насправді, це виявилося засохле дно давнього озера, що викликало захоплення дослідників, як повідомляє Science Alert.

Дослідне судно Nautilus виявило "Дорогу" під час своєї експедиції по хребту Ліліуокалані в межах морської національної пам'ятки Папаханаумокуакеа (PMNM).

PMNM -- одна з найбільших морських заповідних зон у світі, вона більша за всі національні парки США разом узяті. Але зараз вивчено лише 3% її морського дна.

Науковці з Ocean Exploration Trust досліджують цю територію, що знаходиться на глибині приблизно 3000 метрів під поверхнею океану. У відео, яке демонструє найцікавіші моменти їхньої експедиції, вчені виявили так звану "дорогу до країни Оз".

Цікаво, що дно озера, яке було виявлено дослідниками на вершині підводної гори Нутка, знаходиться на глибині приблизно 1000 метрів під водою, проте виглядає абсолютно сухим. У запису радіопереговорів команди дослідників, що потрапив на відео, можна почути, як вони обговорюють, що поверхня землі нагадує запечену кірку, яку легко можна відколоти.

На певній ділянці вулканічна порода розломилася в такий спосіб, що викликає асоціації з цегляними блоками.

"Унікальні 90-градусні розломи, ймовірно, пов'язані з нагріванням і охолодженням через численні виверження на цьому обпаленому кордоні", - заявили вчені.

Нещодавно дослідники, що займаються пошуками затонулого судна, виявили поблизу грецького узбережжя залишки британського підводного човна, який пішов на дно в 1943 році. Цей знахідка допомогла пролити світло на загадку його загибелі.

Related posts