"50 прокурорів з Хмельниччини виявилися інвалідами: Костін розпочав службове розслідування"
Генеральний прокурор Андрій Костін видав розпорядження про початок службового розслідування у зв'язку з публікацією в медіа інформації про те, що протягом останніх років 50 прокурорів з Хмельниччини отримали статус інвалідів.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
"У відповідь на розповсюдження відомостей про надання груп інвалідності 50 прокурорам Хмельницької обласної прокуратури, генеральний прокурор видав наказ щодо проведення службової перевірки", - зазначено в повідомленні.
Згідно з повідомленнями, службове розслідування включатиме аналіз не лише даних, що стосуються згаданої обласної прокуратури, а й інших прокуратурних установ.
Комісія з проведення службового розслідування вже розпочала збір інформації та документів для з'ясування цих обставин.
15 жовтня інтернет-ресурс "Цензор.нет" опублікував новину про те, що майже всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами 2-ї групи. Ця інформація базується на висновках головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. Протягом багатьох років ці прокурори отримували та продовжують отримувати пенсії за інвалідність, що затверджено начальником Пенсійного фонду Олександром Крупою, сином Тетяни Крупи.
Зокрема, як повідомляють журналісти, 49 прокурорів, включаючи керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника, стали інвалідами.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, 5 жовтня співробітники Державного бюро розслідувань затримали і висунули звинувачення у незаконному збагаченні керівнику Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи.
Перед цим, 3 та 4 жовтня, правоохоронці провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання посадовиці та її близьких родичів.
У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис. доларів, а також підроблені медичні документи, списки "ухилянтів" із прізвищами та фіктивними діагнозами.
У резиденції посадовиці та її сім'ї співробітники ДБР виявили близько 5 мільйонів 244 тисяч доларів, 300 тисяч євро, більше 5 мільйонів гривень, а також розкішні ювелірні вироби та коштовності.
Жінка намагалася позбутися частини своїх коштів, викинувши за вікно дві торби з півмільйона доларів.
Печерський районний суд столиці України ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу для керівниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії у вигляді утримання під вартою із можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень.