Кабінет Міністрів України - Виступ Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля на урядовій нараді.

Дорогі колеги! Дорогі українці!
Починаємо наступну сесію Кабінету Міністрів.
Сьогодні Україна веде боротьбу за свою незалежність та кращі перспективи для майбутніх поколінь.
Саме тому охорона прав дітей і їхнього дитинства є для нас основним пріоритетом у нашій діяльності.
Перш за все, мова йде про забезпечення безпечного та якісного навчального процесу. Ми докладаємо всіх зусиль для досягнення цієї мети.
Систематично впроваджуємо комплексну стратегію "Школа офлайн", спрямовану на забезпечення максимальної участі дітей у традиційному навчальному процесі.
7,5 млрд грн виділено для побудови укриттів на прифронтових і прикордонних територіях. Це дасть змогу 100 тисячам учнів повернутися в класи.
1,2 мільярда гривень виділено на придбання шкільних автобусів. З більше ніж 500 запланованих, вже успішно придбано понад 400.
Більше ніж 240 тисяч пристроїв було передано навчальним закладам для учнів та педагогів.
2 млрд грн передбачено на харчування дітей початкових класів, а 1,5 млрд грн -- на модернізацію шкільних харчоблоків.
Офіцери Служби освітньої безпеки забезпечують захист учнів прямо в навчальних закладах.
Для педагогів із нового року Уряд передбачив щомісячну доплату в тисячу гривень, яка потім зросте до 2 тис. грн. з 1 вересня.
Це лише один з елементів наших прагнень до формування продуктивного та комфортного освітнього середовища для дітей. Незважаючи на важкі умови війни, ми не зупиняємося на досягнутому. Це наш внесок у майбутнє країни, народу та кожного українця.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.
Ще однією важливою реформою є трансформація МСЕК.
Застаріла бюрократична система медико-соціальної експертизи буде скасована. Її місце займе сучасний ефективний механізм, спрямований на людину та її індивідуальні потреби.
Перший крок ми вже зробили.
Уряд подав до Верховної Ради законопроект, який визначає механізм оцінювання щоденних активностей особи.
Практикуючі лікарі у багатопрофільних лікарнях в складі експертних команд об'єктивно оцінять стан пацієнта за однією з трьох категорій:
Будуть пропонуватися варіанти дистанційної, заочної та виїзної оцінки. Система буде оцифрована і сфокусована на досягненні результату — максимально можливій реабілітації особи, поверненні до активного життя та адаптації робочого середовища відповідно до її потреб.
Ми намагаємося впровадити європейські норми ефективної реабілітації, аби близько 50% пацієнтів після хвороб чи травм змогли повернутися до активного життя.
Сьогодні ми схвалюємо соціальний компонент цієї реформи.
Два законодавчих ініціативи, які визначають порядок надання соціальних послуг та виплат за страховими програмами.
Розмір виплат буде визначатися на основі оцінки працездатності. Для осіб з повною та стабільною втратою працездатності ці виплати, в порівнянні з нинішніми, значно збільшаться.
Для осіб з частковою стійкою втратою працездатності держава покриває різницю в заробітній платі, яку вони отримували до настання страхового випадку і після відновлення трудової діяльності.
Також запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року і захищають людину від звільнення на весь період лікування.
Отже, ця система стане більш чесною.
У цьому випадку статус інвалідності залишається в силі. Це відкриває доступ до соціальних послуг, реабілітаційних програм, пільг і підтримки у працевлаштуванні. Для осіб, які вже мають інвалідність, жодних змін не відбудеться.
Отже, мова йде не про реформування існуючих інститутів, а про формування нової концепції соціальної допомоги. Основні принципи цієї концепції можна звести до трьох важливих цілей:
відновити здоров'я людини;
дати людині роботу й можливість утримувати себе і свою родину;
надати особі ту соціальну підтримку, яка їй справді необхідна.
Крім власне людського виміру, це матиме й соціально-економічний ефект: більша економічна активність, збалансований ринок праці, соціальна стабільність.
Щиро дякую всім, хто займається навчанням, лікуванням, будівництвом, відновленням, захистом людей, а також приносить світло і тепло в їхнє життя.