Китай завершив запуск усіх супутників своєї глобальної навігаційної системи та активно розгортає їх на орбіті.
Про це повідомляє CGTN, передає Укрінформ.
Ракета "Чанчжен-3Б" (Long March-3B) вивела на навколоземну орбіту супутники з номерами 59 та 60. Запуск відбувся о 9:14 ранку за місцевим часом (4:14 за Києвом) з космодрому Січан, розташованого в південно-західній провінції Сичуань.
Виведені на середню навколоземну орбіту супутники є резервними і мають підвищити надійність навігаційної системи та покращити послуги позиціонування, навігації, визначення часу, а також обміну короткими повідомленнями для користувачів у всьому світі.
Китай реалізував триетапну стратегію розвитку своєї навігаційної системи "Бейдоу", першим етапом якої було надання послуг внутрішнім користувачам, другим - розширення навігації на Азійсько-Тихоокеанський регіон, а третім, "Бейдоу-3", завершеним у липні 2020 року, охоплення покриттям і надання послуг у всьому світі.
Після цього Китай увійшов до трійки країн, що володіють власною незалежною глобальною навігаційною супутниковою системою, поряд із американською системою GPS та російською ГЛОНАСС.
На сьогоднішній день, поряд із резервними супутниками, система "Бейдоу-3" має в активі 30 космічних апаратів, що перебувають на орбіті, більшість з яких функціонують вже шість років. Оскільки плановий термін їх експлуатації складає 10 років, китайські спеціалісти вже активно займаються розробкою нових космічних апаратів для оновлення навігаційної системи.
У той же час у Китаї оголосили про наміри продовжувати розвиток своєї програми навіть після завершення трьохетапного плану. За прогнозами, до 2035 року на основі системи "Бейдоу" країна планує створити більш інтегровану, розумну та всебічну навігаційну систему. Ця система зможе ефективно забезпечувати навігацію не тільки на відкритих просторах, але й у закритих приміщеннях, а також у різноманітних середовищах — від глибин океану до безмежного космосу.
Для створення такої системи Китай має на меті до 2025 року реалізувати на низькій орбіті проект, заснований на BDS, який забезпечуватиме позиціонування з точністю до сантиметра. Водночас планується вирішення технічних викликів, пов'язаних із навігаційними сигналами, а також подолання перешкод для впровадження підводної навігації, навігації в закритих приміщеннях і в умовах глибокого космосу.