Люди практично знищили рифові екосистеми з устрицями на європейських просторах.
Які зміни зазнали величезні рифи в Європі через вплив людської діяльності?
Відзначається, що раніше устрицеві рифи покривали площу приблизно 1,7 гектарів морського дна, що є еквівалентом розміру Північної Ірландії.
Проте, внаслідок інтенсивного вилову риби, днопоглиблювальних робіт і забруднення, унікальні рифові системи займають лише кілька квадратних метрів.
У дослідженні взяли участь численні вчені, які детально вивчили урядову документацію, морські карти, рибальські звіти, митні записи, натуралістичні звіти, а також наукові журнали і газети XVIII, XIX і початку XX століть.
Дослідники оприлюднили вражаючі дані щодо рифів з устрицями, зафіксованими в 1196 локаціях неподалік берегів Британії, Франції, Ірландії, Данії, Іспанії, Німеччини та Нідерландів.
Наразі внаслідок діяльності людства залишилось трохи більше 10 локацій розмірами не більше кількох квадратних метрів поблизу європейського узбережжя.
Співавтор звіту Рут Терстан сказала, що "вражена" масштабами рифів, які колись були.
Вона зазначила, що в минулі епохи велика частина морських і океанських дна не була рівною або мулистою, а являла собою тривимірну структуру з розвиненими екологічними системами рифів.
Завдяки ним виникли багаті екосистеми, що забезпечили місце для існування майже 200 видів риб і ракоподібних, включаючи ската-хвостокола, короткокрилого морського коника та європейського осетра.
Рифи виконували ключову функцію у зміцненні берегів, регулюванні обігу поживних речовин і очищенні води.
Рут Терстан підкреслює, що в деяких європейських регіонах, таких як бретонське узбережжя, західна частина Ірландії та Шотландії, все ще можна знайти сліди стародавніх рифів.
Проте вони займають лише кілька квадратних метрів, на відміну від величезних площ у кілька квадратних кілометрів, які були раніше.
Кілька наукових звітів, виявлених дослідниками, підтверджують, що людство усвідомлювало ризик зникнення рифів, де мешкають устриці.
Наприклад, один із письменників у 1852 році зазначав: "В Уош, приблизно півстоліття тому, існували величезні устричні мілини; одна з них простягалася майже на всю довжину Уош і охоплювала приблизно 50 миль".
Опис "величезного" рифу, що знаходиться на відстані трьох миль від острова Мен, вказує на те, що:
Звіт з Франції надає опис процесу вилову устриць в 1909 році:
Філін цу Ермгассен, почесний науковий співробітник Единбурзького університету, сказала, що руйнація рифів, що повільно формуються, була швидкою.
Проекти з відновлення популяцій устриць вже втілюються в життя, проте науковці вважають, що для досягнення значного успіху їх слід розширити.