Мобілізація: батьки, які виховують трьох і більше дітей, не завжди можуть розраховувати на відстрочку, — повідомляє ТЦК.


Не усі багатодітні батьки можуть отримати відстрочку від мобілізації, пояснили у Полтавському ТЦК. Зважають не лише на прізвище людини, зазначене у документах дитини, а й на те, чи платить ця людина аліменти.

Територіальні центри комплектування (ТЦК) при розгляді можливості відстрочки для батьків, які виховують трьох і більше дітей, акцентують увагу на наявності заборгованості по аліментах. Важливими є також питання усиновлених дітей та джерела фінансової підтримки від біологічних батьків. Більш детальну інформацію щодо мобілізації та умов отримання відстрочки для багатодітних сімей можна знайти в публікації Полтавського обласного ТЦК та СП на їхній Facebook-сторінці.

У публікації було підкреслено, що право на відстрочку для батьків та матерів, які виховують трьох і більше неповнолітніх дітей, зазначено в пункті 3 статті 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Цей пункт містить одне речення, яке достатньо детально розкриває всі можливості. Зокрема, відстрочка надається тим громадянам, які утримують дітей та не мають заборгованостей по аліментах. Крім того, військові комісарі зазначили кілька специфічних ситуацій, що випливають із цього законодавчого положення.

"Батько трьох дітей не обов'язково має право на відстрочку", -- ідеться у дописі ТЦК.

Виплати для батьків або матерів, які виховують трьох і більше дітей, не будуть надані, якщо особа:

Як отримати відстрочку для родин з багатодітністю:

Зазначимо, 27 серпня Фокус писав про нові правила відстрочки від мобілізації, які торкнуться родичів людей з інвалідністю. Кабмін прийняв постанову №930 від 16 серпня 2024 року, деталі якої роз'яснила юристка з ГО "Юридична сотня" Ольга Марко. У постанові вказано, що відстрочку від мобілізації отримають громадяни, у яких чоловік або дружина мають І чи ІІ групу інвалідності. Водночас важливо, щоби не було інших осіб, які можуть утримувати таку людину. Якщо є кілька військовозобов'язаних на одну людину з інвалідністю, то можна обрати, хто отримає захист від призову. Для цього особа, яка потребує утримання, повинна власноруч написати заяву, у якій зазначити відповідне ім'я. Юристка пояснила, що процедура оформлення документів дещо спростилась. Відтепер слід надавати лише довідку про інвалідність та відсутність інших людей, які можуть утримувати родича.

Нагадаємо, що 18 вересня народний депутат Олександр Федієнко озвучив інформацію про очікуваний наказ Кабінету Міністрів, який заборонить ТЦК призивати на військову службу осіб віком від 18 до 25 років, які втратили статус "обмежено придатних".

Related posts