На кожному етапі - кілька чотирилапих: як військові Національної гвардії піклуються про бездомних тварин у Харківській області | Новини Харкова та України - АТН
Якщо немає бойового виходу - ось так починається кожен ранок гвардійця "Палича". Сім наших та дві, що їсти приходять - пояснює військовий. У цьому селі на Куп'янському напрямку багато котів та собак, за якими нема кому доглядати.
"Палич" — військовослужбовець 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України.
Ось який я є: не можу залишатися байдужим, коли коти чи собаки страждають від голоду.
Веніамін стане восьмим котом, якого "Палич" привезе додому з війни. Цей маленький звірок миттєво завоював симпатію гвардійця — кіт виявився дружелюбним і ніжним, але коли справа доходить до їжі з іншими тваринами, Веніамін відчуває певний страх.
"Палич" — військовослужбовець 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України.
Я глянув на нього і зрозумів, що переді мною Веніамін. Не впевнений, чи дружина нас прийме... Якщо не прийме, тоді будемо шукати квартиру для оренди і житимемо окремо. Або ж вона вирішить знайти собі житло.
Вона також усвідомлює, що це не просто те, ніби я вирушив на Пташиний ринок і придбав кота через брак їх у домі. Вона знає, що ці створіння вимагають уваги та турботи.
Як коти знаходять позиції - загадка, говорить гвардієць з позивним "Денчик". Тут прихищають та годують усіх безхатніх тварин. А ті швидко обживаються, полюють на мишей та зігрівають не лише котячим муркотінням.
"Денчик", захисник 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України.
Хлопці хваляться своїми кошенятами, не бажаючи їх відпускати, адже коли немає змоги зігрітися від буржуйки чи печі, вони використовують котят як обігрівачів. Кажу, ось я лежу, ноги холодні, усе морозить. Але тут тепло - котята обліпили мене, гріються поруч. Не менше п'яти з них ще й на іншій позиції. Забобони щодо чорних котів тут не мають популярності. А от киця Марічка - справжня улюблениця всіх!
"Соловій", військовослужбовець 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України.
В основному, ці істоти ручні, але на початку, коли ми лише починали встановлювати з ними контакт, вони були дуже обережними і не прагнули до близькості. Зараз ситуація змінилася на краще: вони допомагають зняти напругу, адже, повертаючись з позицій, достатньо кілька хвилин їх погладити, і настрій відразу поліпшується.
З такими шумними охоронцями жоден незнайомець не зможе пройти, жартують гвардійці. Чорний пес прибув сюди з іншого поста, а рудий – місцевий мешканець. Чотирилапі захисники отримують їжу з гвардійського столу.
"Вовк", член гвардії 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України.
Чорного м'ясом годуємо, ковбасою... Все, що ми їмо - і вони їдять. Іноді й корм купуємо.
Місцева мешканка, пані Ганна, висловлює свою вдячність гвардійцям за їхню увагу до безпритульних тварин. Вона, у свою чергу, щодня радує українських захисників смачними млинцями, пиріжками, холодцем та різноманітними соліннями.
Ганна, жителька цього регіону.
Ми готуємо їм їжу, щиро любимо і вдячні за їхню охорону. Ми підтримуємо Україну, хай живе наша країна, і прагнемо до Перемоги.
Російські танки вперше з'явилися в цьому селі на Куп'янському напрямку вранці 24 лютого 2022 року. Пані Ганна розповідає, що після вигнання окупантів навіть ті мешканці, які раніше підтримували проросійські ідеї, почали активно підтримувати Україну.
Ганна, жителька цього регіону.
Вони ж усвідомлюють, що творить російська сторона, вони ж почали завдавати ударів по всьому... Чи був у нашій школі хоча б один військовий? Ні, жодного військового в школі не було, ніколи не було.
Окрім школи окупанти зруйнували в селі магазин та пошту. Тому люди, які тут лишаються, вдячні українським воїнам за звільнення. І вірять, що хтось так само турбується про їхніх рідних, які нищать російських окупантів на інших ділянках фронту.