"На навчаннях цей 'стрілець' має виявитися більш ефективним": виробники дронів-камікадзе стверджують, що ТЦК 'взяв' їхнього провідного інженера - Деталі | Експрес онлайн
Фото зі сторінки FPV "Пташка" у Фейсбук.
Компанія "Пташка дронс" з України оприлюднила інформацію про те, що їхнього головного інженера, який займається розробкою систем протидії безпілотникам, було "викрадено ТЦК". Цю новину вони поширили через Telegram.
"Нашого головного інженера, який займається розробкою систем для протидії безпілотникам, викрали прямо на вулиці, коли він прямував на роботу. До термінового виконання завдання та бронювання залишилося менше тижня. Інженер має офіційне працевлаштування, а також підтвердження цивільно-правових зобов'язань перед військовими підрозділами. Крім того, у нас є незавершені контракти на постачання ударних дронів", - йдеться у заяві.
У компанії зазначили, що всі необхідні документи були представлені та ситуацію було детально роз'яснено. "Проте Голосіївський ТЦК Києва вирішив, що вже завтра на навчання цей "стрілець" принесе більше користі", - підкреслили вони.
Журналісти dev.ua зателефонували до Голосіївського ТЦК СП за номерами, які значаться в мережі. Перший із них виявився недійсним, на другому стоїть автовідповідач зі словами: "Номер перебуває на техобслуговуванні".
Варто зазначити, що українська фірма "Пташка дронс" в липні оголосила про запуск системи самонаведення, що дозволяє FPV-дрону самостійно наводитися на ціль без втручання оператора. За інформацією з соціальних мереж, наприкінці серпня на фронт вирушила партія з 35 дронів "Пташка" з цією новою системою.
У ТЦК прокоментували відео, які останнім часом з'являються в соціальних мережах і демонструють незаконні дії представників територіальних центрів комплектування. Там заявили, що "бусифікація" - це міф.
Зокрема, Сергій Романенко, керівник мобілізаційного відділу Харківського обласного ТЦК та СП, заперечив чутки про примусове перевезення чоловіків до районних центрів комплектування.
"Я скажу, що це більше міф, тому що я також дивлюся ролики, які є в інтернеті. Я можу запевнити всіх, що всі РТЦК діють в рамках закону", - сказав військовий.
За словами Романенка, працівники територіальних центрів комплектування спілкуються з людьми, пояснюють ситуацію та сповіщають громадян на вулицях. Він також зазначив, що всі представники РТЦК працюють у супроводі Національної поліції, яка стежить за дотриманням законодавства та громадського порядку.
Щодо відео, які поширюються в мережі, начальник мобілізаційного відділу зауважив: "Відео, які я теж побачив, я можу вас запевнити, що вони не повні, і ті моменти, які виникають з представниками РТЦК, залишається тільки те, що може скомпрометувати самих представників РТЦК".
Приєднуйтеся до нашої сторінки "Експрес" у Facebook!