Народний депутат висловив свою думку про чутки стосовно можливості України віддати частини своїх територій.
Чернєв підкреслив, що українське Міністерство закордонних справ спростовує такі повідомлення в медіа.
У західних медіа з'явилися повідомлення про можливу готовність України поступитися частиною своїх територій в обмін на вступ до НАТО, але ця інформація не відповідає реальному стану справ. Схоже, що Київ намагаються "підштовхнути до діалогу".
Таку заяву зробив у ефірі YouTube-каналу РБК-Україна народний депутат Єгор Чернєв, який очолює постійну українську делегацію в Парламентській Асамблеї НАТО. Він прокоментував статтю в Financial Times, яка стверджує, що в Україні все більше підтримується ідея, що Російська Федерація зможе зберегти контроль над окупованими територіями, в той час як Україна отримає членство в НАТО.
"Чесно кажучи, мені незрозуміло, чому зараз з'являються такі інформаційні вкиди. Ми вже бачили спростування від нашого Міністерства закордонних справ, яке заперечує, що ведуться подібні переговори. Проте, на мій погляд, це дуже показова ситуація. Це виглядає так, ніби нас намагаються підштовхнути до участі в міжнародних переговорах", - зазначає Чернєв.
Народний депутат підкреслив, що Україну намагаються змусити до переговорів з Російською Федерацією різними методами. Одним з цих методів є введення обмежень на використання західного далекобійного озброєння для ударів по території РФ. Однак такі переговори важко вважати мирними, оскільки Київ фактично опинився під тиском, змушуючи його вести розмови про відмову від своїх територій.
При цьому чиновник зауважив, що у ЗМІ говорять пол членство України в НАТО чи гарантії безпеки - і це є добрим знаком. Ще кілька місяців тому у США та Німеччині не хотіли обговорювати північноатлантичну інтеграцію, поки триває війна.
Наразі я асоціюю ці зміни, можливо, з рішенням Байдена не висувати свою кандидатуру на другий термін та усвідомленням того, що він, напевно, прагне залишити слід в історії через певне досягнення. Це може бути щось таке, чим можна не лише пишатися, а й з гордістю заявити: "Це я зробив", - зазначає Чернєв.
Однак наразі лише звучать стримані висловлювання щодо можливого підвищення статусу України в контексті наближення до НАТО. Як зазначив народний депутат, йому не зовсім зрозуміло, що ще може означати цей статус, окрім запрошення або членства в Альянсі.
"Оскільки відповідно до їхніх офіційних бюрократичних вимог нам потрібно лише дочекатися запрошення, після чого розпочнеться процедура сертифікації в парламентах", - підкреслив Єгор Чернєв.
Напередодні видання Financial Times випустило матеріал, в якому заявило, що за зачиненими дверима ведуться розмови про угоду, відповідно до якої РФ збереже контроль над захопленими територіями.
Згідно з інформацією видання, відповідно до угоди, Москва повинна зберегти фактичний контроль над близько 20% території України, яка знаходиться під її окупацією. Однак суверенітет Росії над цими територіями не визнається.
Водночас "решті України" дозволяється приєднатися до НАТО або надаються еквівалентні гарантії безпеки.