Більше ніж 10 тисяч заяв у рамках однієї категорії було зареєстровано в Реєстрі збитків, спричинених агресією Росії щодо України.


Найбільше заяв було подано з Маріуполя -- майже 1150.

З моменту запуску Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України, 2 квітня, було зафіксовано понад 10 тисяч заяв у категорії "пошкодження або знищення житла". Ці заяви охоплюють майно в 621 населеному пункті, включаючи міста, селища та села, з 20 регіонів країни (19 областей і Київ). Найбільшу частку становлять звернення з Донецької області, які складають приблизно 35%, згідно з інформацією на сайті Реєстру.

Приблизно третина всіх поданих заяв стосується збитків, викликаних активними бойовими діями. Ще 27% заяв пов'язані з ушкодженнями, спричиненими артилерійськими обстрілами. 20% від загальної кількості заяв стосуються збитків від ракетних або авіаційних атак. Лише 2% заяв пов'язані з наслідками руйнування Каховської гідроелектростанції.

"65% заяв стосуються пошкодження або знищення квартир, решта -- різних типів індивідуальних будинків та інших видів житлових приміщень", -- повідомляється на сайті.

У середньому до кожної заяви додається 6 додаткових файлів, що містять докази -- документи або фотографії. Але близько 1400 заявників подали заяви без додавання додаткових файлів з доказами (але з даними з різних баз даних). Для оцінки таких заяв будуть використані зовнішні ресурси (в тому числі супутникові знімки).

Хоча вказування суми компенсації не є обов'язковим, 99% претендентів обрали зазначити конкретну цифру. Середня сума, яку вони заявили, складає приблизно 54 тисячі євро. Остаточний розмір компенсації буде встановлено майбутньою Комісією, яка займатиметься розглядом заяв.

405 заявників вже успішно отримали компенсацію від уряду України в рамках програми "єВідновлення". Важливо підкреслити, що подача заявки до Реєстру не має жодного впливу на можливість або шанси отримання компенсації в рамках цієї програми, і навпаки.

Дослідження проблем, пов'язаних із документуванням збитків, завданих Російською Федерацією, а також можливі шляхи їх вирішення висвітлено у статті Тетяни Хутор під назвою "Реєстр збитків: чи зможуть усі постраждалі подати заявку на відшкодування за зруйноване житло?".

Related posts