Портнов здобув перемогу у своєму судовому процесі проти Чесно, проте планується апеляція.


Печерський районний суд ухвалив рішення на користь колишнього чиновника Андрія Портнова, який домагався виключення свого імені з Реєстру зрадників Руху чесно. У відповідь на це, громадська організація оголосила про намір оскаржити даний вердикт.

Слідкуйте за нами на YouTube: ми розкриваємо складні концепції зрозумілою мовою!

Ексчиновник вимагає видалити свій профіль з Реєстру зрадників Чесно, а також просить визнати "недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію" таку інформацію з сайту: вчинення державної зради, "Zрадник країни", "Посібник російських можновладців, які взялись за агресивну війну проти України та зміну її кордонів".

До того ж він вимагає визнати недостовірною та спростування інформації про кримінальне провадження щодо нього за статтею про державну зраду, а до цього ж просить суд стягнути 250 000 грн. Це одна з найбільших фінансових вимог за позовами Портнова до різних організацій, зауважує Чесно.

"Ми бачимо спробу масштабного тиску на українські громадські організації та медіа. Цікаво, що всі рішення, винесені Печерським судом за позовами Портнова, не на користь журналістів та активістів. ЧЕСНО буде відстоювати свою позицію в апеляції та захищатиме свободу слова", -- заявила лідерка руху Віта Думанська.

Це вже не вперше, коли Портнов досягає успіху у справах, які розглядаються в Печерському районному суді. У 2024 році він здобув перемогу в першій інстанції у справі проти медіа Hromadske, а також мав успіх у справах проти Центру протидії корупції та проекту журналістських розслідувань "Схеми".

Чесно зазначає: було подано клопотання про зміну підсудності справи до Подільського районного суду, однак його не задовольнили.

Рух інформує, що відповідальним суддею у даній справі є В'ячеслав Підпалий. Проти нього вже розпочато кілька дисциплінарних проваджень Вищою радою правосуддя. Цей суддя також дав дозвіл Генеральній прокуратурі на доступ до особистих повідомлень та телефонних дзвінків журналісток Наталії Седлецької (Схеми) і Христини Бердинських (NV). Європейський суд з прав людини виявив, що в цьому рішенні були порушені положення Європейської Конвенції з прав людини.

Related posts