Програма "єОселя" стала більш доступною: які зміни в умовах?


Кабінет Міністрів значно розширив вікові межі для житла, яке можна придбати за програмою пільгових кредитів "єОселя".

Для українців, які стали внутрішніми переселенцями внаслідок війни, покращили умови придбання житла в межах програми "єОселя". Уряд здійснив корективи в умовах доступного іпотечного кредитування для громадян України під програмою "єОселя", що стосується внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та їх найближчих родичів.

Цю інформацію озвучила Олена Шуляк, яка є головою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, у коментарі для ТСН.ua.

Тепер є можливість купити квартиру на пільгових умовах, якщо житло не старше 10 років та розташоване у Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій та Херсонській областях. Раніше за програмою "єОселя" у цих регіонах можна було придбати тільки новобудови не старше 3 років, що суттєво обмежувало можливості вимушених переселенців.

"Це суттєво обмежувало можливості українців, які були вимушені тікати з території бойових дій та прифронтових територій. Фактично, коли вони хотіли придбати житло за програмою пільгової іпотеки єОселя, вони мусили зробити це у новобудовах. Але якщо у Києві такого житла багато, то у регіонах, на жаль, ні. Забудовники не поспішали зводити там житло останніми роками. А значить держава, по суті, нічим не допомагала. Це потрібно було виправити й це, зрештою, відбулося", -- уточнила Олена Шуляк.

Вона зазначила, що корективи в програмі "єОселя" не мають жодного відношення до вікових характеристик житла в столиці. Як і раніше, внутрішньо переміщені особи, які планують купити квартиру в Києві, зобов’язані вибирати житло в новобудовах, які були здані в експлуатацію не більше ніж три роки тому.

Голова Комітету Верховної Ради підкреслила, що нещодавно внесені корективи є наслідком масштабних публічних консультацій, які відбулися цього року та були спрямовані на поліпшення житлової політики. Саме ці дискусії виявили недоліки та проблеми, пов'язані з програмою пільгової іпотеки "єОселя" для внутрішньо переміщених осіб.

"Ми розуміли, що цю проблему можна вирішити без змін чинного законодавства, оскільки відповідні зміни були можливі на рівні нормативно-правових актів, тобто рішень Кабміну. Сьогодні це, нарешті було частково зроблено", - підсумувала Олена Шуляк.

Нагадуємо, що в Україні вже десятий місяць функціонує програма "єОселя". З 1 серпня, поряд з 3-відсотковою іпотекою, запроваджується також іпотека під 7%. Основні принципи залишаються незмінними, але тепер більше категорій людей має право на отримання пільгового кредиту.

Related posts