У Львівській громаді було розподілено 300 гектарів землі. Які райони отримали найбільше?
Приблизна оцінка цих територій становить 630 мільйонів гривень.
Цю інформацію оприлюднив сьогодні, 17 жовтня, під час сесії Львівської міської ради заступник міського голови з питань містобудування Любомир Зубач, повідомляє DailyLviv.com.
Зокрема, міська рада звертається до правоохоронних органів з проханням допомогти повернути місцевій громаді земельну ділянку в Солонці, яка дозволить з'єднати Сихів із вулицею Стрийською.
Мова йде про земельну ділянку площею близько 2 гектарів, розташовану у Солонці. У 2021 році обласний Держгеокадастр у співпраці із Солонківською сільською радою передав цю ділянку в приватну власність. Згідно з Генеральним планом Львова, ця територія запланована для забудови майбутньої важливої вулиці Вернадського, яка повинна з'єднати район Сихів з вулицею Стрийською та "Ареною Львів".
Цю ділянку було передано в приватну власність, нібито учаснику АТО, проте згодом виявилося, що фактично вона опинилася у підставної особи. Потім земельна ділянка перейшла до іншого власника. Варто зазначити, що ця земля знаходиться в межах "червоних ліній" та запланованої вулиці Вернадського, яку ми плануємо збудувати після закінчення війни. Вона має з'єднати два великі мікрорайони – Сихів і вулицю Стрийську, – підкреслив посадовець. Внаслідок дій виконавчих органів Львівської міської ради та правоохоронних структур у цій справі була розпочата кримінальна справа, яка наразі розглядається в суді. Водночас Солонківська територіальна громада також ініціювала судовий процес з метою повернення цієї ділянки.
Окрім того, за словами Любомира Зубача, правоохоронні органи порушили кримінальне провадження стосовно шести працівників Солонківської сільської ради щодо трьох інших ділянках, які розташовані в межах проєктованої вулиці Вернадського.
"Ми детально вивчили ситуацію з ділянками в межах проєктованої вулиці Вернадського і виявили загалом 45 ділянок площею понад 12 гектарів, які були відчужені у приватну власність. Ми маємо список тих отримувачів земельних ділянок, там є не прості громадяни. Ділянки надавали цілим родинам і це дуже сумно. Відповідні рішення про приватизацію приймалися сільською радою та обласним геокадастром", - повідомив чиновник.
Він також згадав і про інші громади, які увійшли до Львівської об'єднаної громади, то загалом було виявлено понад 300 гектарів землі, які громади роздали у приватну власність. Це було зроблено перед виборами, коли громади втрачали свою самостійність. Приблизна оцінка цих територій становить 630 мільйонів гривень. Найбільше землі, за словами Любомира Зубача, було роздано в Дублянах - 77 гектарів, Гряді - 62 гектари та Рясне Руській - 60 гектара.