У ПриватБанку виявлено проблеми з якістю доларів: якісні характеристики "ризикованих" банкнот.


Клієнт Приватбанку, державної фінансової установи, висловив невдоволення щодо доларових банкнот, які він отримав. За його словами, банківські працівники надали йому старі купюри, що знаходяться в незадовільному стані. Однак у самому банку запевнили, що всі видані купюри відповідають стандартам Національного банку України.

Скарга була опублікована на платформі "Мінфін". Відповідно до неї:

Він підкреслив, що це не перший випадок такого роду, і що подібні ситуації траплялися не лише з ним.

"У відділенні... спеціально маринують клієнтів, щоб вони не знімали долари з рахунку. Кажучи, що валюти нового зразка немає", - йдеться у скарзі.

Яка була реакція представників ПриватБанку?

У ПриватБанку у відповідь на отриману скаргу повідомили, що процес видачі валюти здійснюється у відповідності з актуальними нормами Національного банку. Водночас, банк підкреслює, що всі представлені банкноти:

"Банкноти доларів США, які були випущені в період з 1996 по 2013 рік, все ще активно використовуються в Україні. У банку зазначили, що їхнє виведення з обігу не передбачається в найближчому майбутньому."

Крім того, зазначили там, у відділенні банку видаються купюри, які попередньо пройшли перевірку. Відповідно, при видачі "пропонуються платіжні купюри".

Однак, як зазначили представники, клієнтів ніхто не змушує приймати банкноти. "Якщо вас не влаштовує якість купюри, ви маєте право відмовитись від її приймання", – підкреслили в ПриватБанку.

З якими банкнотами будуть проблеми

У той же час, банки та обмінні пункти мають право відмовитися від прийому певних доларів для обміну. Натомість така валюта буде надіслана на інкасо, що означає, що її відправлять до закордонного банку для конвертації, за що стягуватиметься комісія. Ця комісія може становити приблизно 15-30% від номінальної вартості.

Згідно з інформацією, наданою Національним банком України, деякі банкноти можуть бути відмовлені в обміні. Мова йде про наступні купюри:

Також варто зазначити, що інкасо приймає банкноти, які раніше були виведені з обігу іноземними державами. У подібних серйозних ситуаціях ці банкноти можуть бути здані на інкасо, тоді як інші, навіть ті, що мають незначні ушкодження, невелику брудність або потертості, повинні бути прийняті для обміну.

"Згідно з інформацією НБУ, банкам і небанківським фінансовим установам заборонено вводити обмеження на номінал та рік випуску дійсних і легітимних банкнот іноземних валют."

Як стало відомо з повідомлення OBOZ.UA, в Україні було виявлено організовану злочинну групу, що займалася продажем підробленої іноземної валюти. Згідно з інформацією, фальшивомонетники успішно реалізували 6 600 підроблених доларів США та планували збут ще 3 300 доларів. Підозрювані купували фальшиві долари, а потім обмінювали їх на гривні в пунктах обміну валют.

Related posts