Українців застерегли щодо небезпечних голосових повідомлень у соціальних мережах: подробиці.
Українців попередили про шахрайську схему з використанням голосових повідомлень у месенджерах, до якої можуть вдаватись злочинці за допомогою штучного інтелекту (ШІ).
Цю інформацію надає РБК-Україна, цитуючи прес-службу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України на Facebook.
У Держспецзв'язку розповіли, що за допомогою штучного інтелекту шахраї можуть підробляти не лише персональні фото чи відео, але і голос.
"Ось як це діє: зловмисники отримують доступ до акаунтів у месенджерах і звертаються до друзів власника акаунту з проханням позичити гроші. Щоб виглядати більш переконливо, вони надсилають голосові повідомлення, використовуючи технології штучного інтелекту для клонування голосу людини, спираючись на записи, які вона раніше залишала у чатах," - зазначили експерти.
Уточнюється, що це робить повідомлення від шахраїв більш переконливими, адже потенційні жертви можуть справді повірити, що допомагають своєму другові.
Для того, щоб вберегтись від шахрайства у месенджерах (соціальних мережах) українцям радять захистити власну сторінку від зламу - налаштувати двофакторну автентифікацію (ця функція має також назву "двоетапна перевірка")
"При налаштуванні даної функції доступу до вашого облікового запису, окрім логіна та пароля, необхідно вказати електронний ключ або код підтвердження, який має бути надіслано на ваш смартфон, електронну пошту або в спеціальний додаток", - зазначили експерти.
Слід зазначити, що це потрібно робити в ситуаціях, коли ви входите до свого акаунту з незнайомого браузера або мобільного пристрою.
"У такому випадку, навіть якщо шахрай дізнається ваш пароль, він не зможе зламати ваш акаунт", - уточнили у Держспецзв'язку.
Якщо ви отримали підозріле повідомлення від особи, яка видає себе за знайомого, експерти рекомендують:
Це може бути елементарне запитання, як-от: "Як ми зустрілися", - зазначили представники.
Більше про двофакторну автентифікацію та способи її встановлення можна дізнатись на сторінці проекту #КібербезпекаФінансів (за підтримки проекту агентства США з міжнародного розвитку USAID "Інвестиції для стійкості бізнесу").