Від швачки з рідного містечка до високої посади міністерки охорони здоров’я: якими досягненнями та подіями запам’яталася Богатирьова в складі уряду Азарова.
В останні часи немає жодних новин про життя колишньої чиновниці.
Міністри за часів президентства Януковича були залучені в численні корупційні скандали, що викликали широке обурення серед населення. Одним із таких персонажів був колишній міністр освіти та науки Дмитро Табачник. Однак, не лише він потрапив у епіцентр скандалів — Раїса Богатирьова, яка обіймала посаду міністра охорони здоров'я в уряді Миколи Азарова, також зробила собі ім'я в цій неприємній сфері.
Богатирьова під час своєї політичної діяльності займала різні високі посади. А от коли стала міністром охорони здоров'я, то провадила махінації з медичними препаратами. "Телеграф" розповість більше про одіозну міністерку.
Жінка народилась 1953 року в Челябінській області, що в Росії. Згодом переїхала на Донбас, адже її батьки були українцями. Навчалась на лікаря в Харківському медичному інституті та Київському національному університеті імені Шевченка за спеціальністю "правознавство".
Спершу працювала швачкою на фабриці в Краматорську, а після здобуття освіти стала акушером-гінекологом. Згодом почала працювати заступником головного лікаря у Краматорському шпиталі.
У дев’яності роки Богатирьову обрали депутатом Верховної Ради. Незабаром після цього вона отримала призначення на посаду заступника міністра охорони здоров'я України. Чоловік Богатирьової був членом міськкому партії, і ходили чутки, що саме його підтримка сприяла швидкому кар'єрному зростанню її дружини.
Незабаром посадовицю призначили міністром охорони здоров'я, на посаді якої вона пробула всього рік. Певний час працювала консультантом Леоніда Кучми у галузі науки.
На початку 2000-х років вона приєдналася до проросійської "Партії регіонів" і стала близькою соратницею Януковича, який тоді прагнув стати президентом. Проте перемогу здобув Віктор Ющенко, який запропонував Богатирьовій посаду голови Ради безпеки та оборони.
Через певний час жінку виключили з партії. Причиною цього стало те, що під час зустрічі з американськими інвесторами у США Богатирьова висловила позитивну думку про дії президента Ющенка. Вона говорила про його підтримку Грузії під час війни, яку розв’язала Росія у 2008 році. У той же час Янукович закликав визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії, які були під російською окупацією. Цю заяву Раїса охарактеризувала як "особисту позицію, що не відображає колективне рішення партії".
Депутат Юлія Тимошенко висловила обвинувачення на адресу Богатирьової в причетності до торгівлі препаратом "Трамадол". Цей медикамент був розроблений в Україні компанією, що належала синові Богатирьової. "Трамадол" можна було придбати в будь-якій аптеці, але в 2008 році його визнали наркотичною речовиною, що призвело до заборони його продажу.
У 2011 році вона виступила перед студентами Києво-Могилянської академії, але з'ясувалося, що її виступ містив плагіат з промови засновника Apple Стіва Джобса. Цей випадок отримав широку увагу в світових ЗМІ та став предметом насмішок.
У 2012 році Янукович призначив чиновницю міністром охорони здоров'я. Під час перебування на цій посаді Богатирьова відзначилась махінаціями із придбанням ліків за державний кошт. Пробула на цій посаді до 2014 року. Після втечі з країни Януковича та його оточення Рада ЄС заблокувала рахунки, зокрема й Богатирьової через підозру у незаконному використанні державних грошей.
У 2014 році Служба безпеки оголосила Раїсу Богатирьову в розшук. У 2015 році це зробив також "Інтерпол", однак через рік зняв з розшуку. У пресі подейкували що чиновниця втекла до окупованого Криму.
Богатирьовій висунули обвинувачення у "розкраданні державних коштів у значних розмірах" під час її керівництва Міністерством охорони здоров'я. Зазначена сума становила 6,5 мільйона гривень, витрачених на закупівлю медичних препаратів, а також 279 мільйонів гривень, витрачених на інсулін. Водночас було ухвалено рішення про арешт її майна, яке включає три квартири в столиці, три будинки в передмісті Києва та нерухомість в окупованій Ялті.
У 2019 році суд прийняв рішення, що Генеральна прокуратура повинна закрити справу проти Богатирьової, після чого вона повернулася в Україну. Проте, екс-міністерку затримали в аеропорту "Жуляни", куди вона прибула з Мінська.
У той час колишня чиновниця стверджувала, що не ховалася в анексованому Криму і визнала його частиною України. Вона підкреслила, що проходила етап реабілітації після операції і згодом повернулася додому.
Суд ухвалив рішення про взяття Богатирьової під варту з можливістю внесення застави в розмірі 6 мільйонів гривень. В результаті, колишня міністерка за часів Януковича змогла вийти на свободу, адже заставу сплатив депутат "Опозиційного блоку" Вадим Новинський. Пізніше кримінальне провадження проти неї було закрито, а суд також зняв арешт з її майна.
Наразі Раїса Богатирьова не з'являється в громадському житті, що ускладнює визначення її місця проживання після періоду роботи в уряді Януковича. Останні світлини, на яких можна побачити цю колишню чиновницю, датуються 2019 роком, коли їй було обрано запобіжний захід.
Раніше "Телеграф" повідомляв про місцеперебування колишнього спікера парламенту Володимира Рибака. Він відомий тим, що в минулому підтримав так звані "диктаторські закони" Януковича.