Яка каша є корисною для людей з діабетом - На пенсії
Існує стереотип, що при цукровому діабеті варто особливо акцентувати увагу на вживанні гречаної каші. Які ж рекомендації надають експерти з цього приводу?
Я хворію на діабет вже п'ять років. Звикла починати свій день з кукурудзяної каші, але мій лікар радить мені перейти лише на гречку. Що робити в такій ситуації?
Коментар ендокринолога Сергія Ткача:
Організму необхідні всі види круп, так само як і інші джерела вуглеводів.
Згадую, що близько 30-40 років тому людям, які хворіли, надавали продуктові набори, до складу яких входили гречка, вівсянка та олія.
Однак, відповідно до новітніх досліджень, рівень глюкози в крові підвищується однаково незалежно від виду крупи: це стосується як гречки і вівсянки, так і рису, пшона та кукурудзи. Наприклад, дві столові ложки вареної гречки мають цукристість, що еквівалентна десяти грамам глюкози.
Одного разу в палаті я зауважив, як одна пацієнтка закінчує їсти гречану кашу, вийнявши її з літрової банки. Коли я запитав її, чому вона так робить, вона відповіла: "Але ж гречка не підвищує цукор". Проте з'їсти літрову порцію гречки — це фактично те ж саме, що поглинути всю цукорницю!
Отже, не варто відмовлятися від вашої улюбленої каші, просто вживайте її в обмежених кількостях – не більш ніж чотири столові ложки щодня.
Корисно варіювати каші з різних злаків. Важливо контролювати споживання глюкози — хоча вона є важливою для організму, зокрема для головного мозку, який використовує близько 60% від загальної кількості.
Для того щоб визначити, скільки і яких продуктів можна споживати, в діабетології введено термін "хлібна одиниця" (ХЕ). Це визначення охоплює кількість їжі, яка містить 10 грамів глюкози.
Хліб має значний вміст цукрів: 30 грамів чорного хліба та 25 грамів білого батона складають одну хлібну одиницю (ХЕ).
Людина з нормальною вагою на добу може вжити 21-23 ХЕ - еквівалент 210-230 г глюкози, що надходить із різних продуктів.
На основі матеріалів сайту fakty.ua
Раніше ми обговорювали важливість регулярної перевірки зору та контролю харчування для людей з діабетом.