Мас-медіа повідомляють: Китай і Росія планують спільні військові тренування.


Міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією під назвою "Північне об'єднання 2024" (Northern United 2024), які розпочнуться у вересні.

Цю інформацію озвучило Міністерство оборони Китаю, повідомляє агентство AP.

У спільних навчаннях візьмуть участь військово-морські сили та авіація. Маневри проходитимуть у водах Охотського та Японського морів, а також у повітряному просторі над цими районами.

Згідно з інформацією, наданою Міністерством оборони Китаю, основною метою проведення навчань є "укріплення стратегічного партнерства та підвищення здатності спільно реагувати на загрози безпеці".

Цього літа військові кораблі Росії вже взяли участь у спільних навчаннях з Китаєм під назвою "Великий океан-24", які відбулися біля південного узбережжя Китаю. У повідомленні йдеться також про те, що обидва військово-морські флоту планують здійснити п’ятий спільний крейсерський похід у водах Тихого океану.

Співпраця між Росією та Китаєм набирає нових обертів. У травні Сі Цзіньпін та Володимир Путін уклали спільну угоду в Пекіні, в якій проголошується "нова ера" їхнього партнерства. У документі підкреслюється спільна позиція Москви та Пекіна в питаннях безпеки, зокрема щодо протидії впливу США. Обговорювались також важливі міжнародні теми, такі як ситуація в Тайвані, Україні, Північній Кореї, а також співпраця у сфері мирних ядерних технологій і фінансів. Путін підкреслив, що зв’язки між Росією та Китаєм слугують "одним з основних стабілізуючих елементів на міжнародній арені". Лідер Росії додав, що обидві країни спільно "дотримуються принципів справедливості й демократичного світового порядку, що відображає багатополярний світ і систему, засновану на міжнародному праві". Китай, який за два дні до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну говорив про "безмежне партнерство" з Москвою, став одним з ключових союзників Кремля на глобальному рівні. Після введення західних санкцій Росія звернулася до Китаю за підтримкою. Пекін постачає матеріали, що допомагають Москві відновити її військові запаси. Раніше Державний секретар США Ентоні Блінкен звинуватив китайські державні підприємства у постачанні критично важливих компонентів для російської оборонної промисловості, зазначивши, що Китай не може одночасно покращувати відносини з Європою та постачати зброю Росії.

Related posts