Frankivsk Half Marathon 2024 зібрав більше мільйона гривень на придбання адаптивного спорядження для реабілітації ветеранів.

У неділю, 6 жовтня, 11-й Франківський півмарафон зібрав 1716 учасників, які змагалися на дистанціях 21,5 км, 10 км та 5 км. Крім того, відбулися дитячі забіги на 1000, 400 і 100 метрів. Спеціально для вшанування засновника півмарафону, захисника Сергія Караванця, який зник безвісти під час боїв на Луганщині у травні 2022 року, була організована дистанція довжиною 2,1 км.
Цей масштабний захід став можливим завдяки потужним та надійним партнерам франківського півмарафону: генеральному партнеру Групі Нафтогаз і спортивному партнеру Puma.
Наймолодша учасниця дитячих стартів - Божена Костецька, якій у листопаді виповнюється три роки. А найстарший учасник, 77 річний Василь Кричун, пробіг дистанцію півмарафону.
Читайте також: З "Буковелю" на фронт. Як айтішник Дмитро Старченко працює командиром мінометників
Усі старти супроводжували музиканти 50-го полку імені полковника Семена Височана Національної гвардії України. На фініші учасників, окрім медалей фінішера, чекали частування від партнерів півмарафону, фотозона для знімків, а також вже звичний борщ, приготований на відкритому вогні.
Щорічно наша ініціатива включає благодійний аспект. Минулого року, під час Франківського півмарафону, ми змогли зібрати 1,5 мільйона гривень на підтримку 10-ї гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". Цього року нашою метою є зібрати кошти на спеціальне обладнання для адаптивного спорту, яке буде використовуватися військовими та ветеранами, що отримали травми, поранення або хвороби під час захисту своєї країни, - зазначає генеральний директор півмарафону Ігор Крицак.
Ознайомтесь також: Люди та вершини. Як у Франківську ініціатива зі створення адаптивного одягу для постраждалих перетворилася на реабілітаційний проєкт "Петрос".
Цього року 11-й Франківський півмарафон у партнерстві з ініціативою "Ветерани цивільні Петрос" прагне зібрати один мільйон гривень для придбання адаптивного спорядження, яке допоможе пораненим військовим займатися спортом.
Завдяки зусиллям учасників пробігу на честь Караванця, командному збору та іншим ініціативам, ГО "Ветерани цивільних Петрос" вдалося акумулювати 775 тисяч гривень.
Обладнання, яке ви бачите в зоні для адаптивних видів спорту, приїхало до нас, аби хлопці спробували, люди подивилися. Після півмарафону воно поїде. Але я дуже хочу, аби в нашій області було базове спорядження для занять спортом для наших ветеранів, ветеранок і людей з інвалідністю. Я хочу, щоб ви пам'ятали, завдяки кому можете сьогодні бігати. Треба трішки підтиснути і дозбирати мільйон. Ми зможемо, - говорить співзасновниця ініціативи "ветераницивільні Петрос" Наталка Найда.
Тема: Нога в мішку. Василь Тежигор з Надвірної розповідає про війну, своїх товаришів по зброї та те, що викликає роздратування у ветерана з ампутацією.
Протягом 5-6 жовтня у стартовій зоні Frankivsk Half Marathon працювала зона, присвячена адаптивним видам спорту.
Тут кожен охочий міг спробувати постріляти з лука, зіграти баскетбол на кріслі колісному чи випробувати веслувальний тренажер, біговий велосипед і хендбайк. Локація з адаптивних видів спорту була облаштована зусиллями партнерів півмарафону - компанії JYSK та Центру ініціатив фонду "Повернись живим". До 20-річчя діяльності в Україні компанія JYSK відкрила збір "Додай руху до сили духу" спільно з фондом "Повернись живим". За кожного учасника FHM-2024 JYSK задонатив по 200 грн на цей збір, а це 343 200 грн.
Обладнання досить дороге. Наприклад, аби грати баскетбол на кріслах колісних, треба як мінімум 10 крісел колісних. Вартість одного - від 3,5 до 7,5 тисяч доларів залежно від комплектації, - каже Ігор Крицак. - Такі види спорту зараз не настільки розвинені як в США та інших країнах. Але, на жаль, зростає кількість військових, які отримали травми, поранення або захворювання. І ми зобов'язані створити сприятливі умови для занять адаптивними видами спорту, підготувати інфраструктуру і зробити її доступною. Дуже хочеться, аби соціально-відповідальний бізнес думав про те, як створити умови для людей, завдяки яким ми можемо вести бізнес, бігати, займатися спортом.
Організатори Frankivsk Half Marathon запрошують приєднатися до збору коштів на адаптивне обладнання: